FIWARE-PDS – konwerter marki METEL wspierający systemy alarmowe

poniedziałek, 16 Listopad 2015
FIWARE-PADS - konwerter marki METEL

Prezentujemy jedno z urządzeń marki METEL – konwerter FIWARE-PDS, który cechuje się m.in. modulacją cyfrową oraz ochroną przeciwprzepięciową. Konwerter marki METEL został wyposażony w przekaźnik LOCK NO/NC, port uniwersalny MM/SM oraz magistrale komunikacyjne (2x). Warto dodać, iż omawiany konwerter marki METEL posiada prądową ochronę zasilania. Urządzenie FIWARE-PDS waży ok 0,2 kg, a jego wymiary to: 110x97x30(37) mm. Urządzenie działa sprawnie zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach -40˚C – +70˚C oraz przy wysokim stopniu wilgotności. Konwerter FIWARE-PDS doskonale współpracuje z systemami alarmowymi DSC POWER, PARADOX i SATEL INTEGRA.

DSC POWER, PARADOX i SATEL INTEGRA to popularne systemy alarmowe wykorzystywane do zabezpieczania małych lub średnich majątków, które czasami wymagają rozszerzenia magistrali wykorzystując światłowód.

Komunikacja magistrali w tych systemach oparta została na synchronizacji transmisji danych. Systemy alarmowe jednak cechują się dużą wrażliwością na opóźnienia ok. 200µs, co powoduje zakłócenia w działaniu komunikacji.

Magistrale komunikacyjne systemów DSC POWER, PARADOX i SATEL INTEGRA posiadają 4 przewody:

  • + zasilania
  • – zasilania
  • dane (w obu kierunkach)
  • synchronizacja 9w jednym kierunku od systemu alarmowego do modułów

Porównując z symetrycznym interfejsem RS485, transmisja danych jest asymetryczna z logiką 12V.

Dobrym rozwiązaniem, wykorzystywanym do transmisji systemów magistrali są cyfrowe konwertery światłowodowe, które cechują się niskimi wartościami opóźnień – zaledwie 70µs. Cyfrowe konwertery światłowodowe, do których należy również omawiany konwerter marki METEL FIWARE-PDS działają z światłowodami wielomodowymi, jak i jednomodowymi. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż urządzenia te nie wymagają ustawień dotyczących szybkości komunikacji czy parzystości i są kompatybilne z systemami alarmowymi DSC POWER, PARADOX i SATEL INTEGRA.

TOP