Rejestrator sieciowy SRN-4000 zyskał aprobatę sieci kolei PADS

poniedziałek, 02 Listopad 2015
Rejestrator sieciowy SRN-4000

Siec kolei PADS zaakceptowała kolejny model rejestratora sieciowego – SRN-4000 i pozwoliła na włączenie go do infrastruktury systemu dozoru bazującego na sieci IP.

Rejestrator sieciowy SRN-4000 został kompleksowo przetestowany i oceniony, dzięki czemu można urządzenie można uznać za niezawodne i spełniające standardy określone przez sieć kolei PADS w kwestii dbania o bezpieczeństwo.

SRN-4000 to uznane urządzenie w branży CCTV – rejestrator został wybrany Produktem Roku 2015 przez czytelników magazynu PSI (Professional Security Installer). Jedną z cech rejestratora SRN-4000 jest wysoka odporność. Dodatkowo rejestrator posiada wgrany fabrycznie system operacyjny LINUX oparty na rozwiązaniach video-zapisywania z szeregiem funkcji zapewniających wysoką wytrzymałość i małą potrzebę konserwacji urządzenia. Rozwiązanie zaproponowane przez Samung Techwin jest odpowiedzią na potrzebę minimalizacji kosztów całkowitych z systemów video dozoru opartych na sieci IP.

Kluczowe cechy

Wśród atutów rejestratora SRN-4000 można wyróżnić wbudowany dysk twardy z narzędziem „hot swap”, dzięki któremu nagrywanie nie jest przerywane nawet w sytuacjach pojawienia się błędów. Potencjalna awaria dysku jest analizowana dzięki funkcji SMART (system monitorowania i powiadamiana o błędach działania dysku twardego), która pozwala przewidzieć i zarządzać powstałą awarią. Dostarczenie podwójnego źródła energii zapewnia minimalizację zakłóceń mających źródło w awarii PSU. Rejestrator zbudowany jest w oparciu o wymienialne komponenty, do których zaliczyć można m.in.: zasilacz, chłodzący wentylator, a także procesor.

SRN-4000 może jednocześnie zapisywać i rejestrować obraz wielostrumieniowo z wysoką przepustowością rzędu 700Mbps zabezpieczając zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną pamięć.

Łatwy w użyciu

Przemyślany ekranowy interfejs rejestratora jest łatwy w użyciu dzięki czemu nie powoduje trudności nawet niedoświadczonym użytkownikom. Dodatkowo możliwość szybkiej konfiguracji SRN-4000 w 4 krokach w oparciu o narzędzie „Easy Setup” sprawia, że rejestracja kamer nie powoduje komplikacji. Rejestrator SRN-4000 jest kompatybilny zarówno z całym zestawem kamer sieciowych marki Samsung Techwin, jak i kamer oferowanych przez innych producentów, które działają zgodnie z ONVIF.

Szybkie i efektywne szukanie

Istotną i przydatną funkcją rejestratora SRN-4000 jest też szybkie odszukiwanie oraz podgląd video każdego incydentu dzięki kombinacji zaawansowanej detekcji ruchu oraz video analityki i opcji wyszukiwania metadanych. Każdy obraz może być wyszukany w oparciu o klasyfikację bazującą np. na słowie kluczowym, takim jak: „samochód”, „ludzie” czy „pociąg”, podczas gdy funkcja mapy z uwzględnieniem parametrów temperatury umożliwia statystyczną analizę skoncentrowanych punktów aktywności.

TOP