Mirasys Enterprise VMS na stadionie drużyny Burnley FC

poniedziałek, 26 Październik 2015
Mirasys Enterprise VMS

Mirasys Enterprise VMS dba o bezpieczeństwo i zapobiega fałszerstwu biletów na stadionie Turf Moor, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna Burnley FC.

„Nowy, hybrydowy system video zapewniający bezpieczeństwo naszej drużynie, wspólnie z działającą w mieście służbą policyjną Lancashire Constabulary, umożliwia oddzielenie potencjalnych przestępców od reszty tłumu, zanim zrobią krzywdę innym kibicom lub popełnią przestępstwo. Obecnie służby policyjne są w stanie zabezpieczyć kilka obszarów wykroczeń, bazując na identyfikacji osób popełniających czyny, stawiające inne osoby w obliczu niebezpieczeństwa. Na szczęście takie wypadki są rzadkością, a efekty działania nowego systemu odstraszają potencjalnych przestępców, dzięki czemu takie incydenty na Turf Moor będą występować jeszcze rzadziej” – stwierdził Doug Metcalfe, Stadium & Operations Manager w Burnley Football Club.

Wyzwanie

Burnley FC to najstarszy na świecie klub piłkarski, którego historia sięga 1882 roku. Siedzibą klubu jest stadion znajdujący się na terenie starej fabryki w mieście Burnley w hrabstwie West Midlands w Wielkiej Brytanii. Obiekt mieści maksymalnie 21 500 kibiców, a na jednym meczu przybywa ich średnio ok. 19 000, z czego ok. 4000 stanowią przyjezdni w dni meczowe, kibicujący przeciwnej drużynie. Po udanym sezonie na początku dekady, Burnley FC awansował do ligi angielskiej Barclays Premiership League, co zaowocowało inwestycjami w klubie i na stadionie.

Awans do Premiership League spowodował, iż zaczęto inwestować w sprzęt i aktualizację sieci IP. Inwestycja, która pochłonęła miliony funtów przewidywała również aktualizację przestarzałego systemu CCTV. Dotychczasowy system nie spełniał w pełni założeń, a dodatkowo był kłopotliwy w utrzymaniu. Turf Moor wymagał systemu, który będzie mógł trafnie identyfikować osoby biorące udział w danym incydencie, takim jak: wrzucanie elementów pirotechnicznych lub inne obiekty na płytę boiska oraz będzie pomagał wykrywać akty fałszowania biletów przy bramkach wejściowych.

Według Doug’a Metcalfe, Stadium & Operations Manager w Burnley FC: „Bezpieczeństwo i ochrona naszych kibiców oraz kibiców przeciwnej drużyny jest najważniejsza. Potrzebowaliśmy systemu, który będzie się cechował nie tylko wysoką niezawodnością, ale także zapewni całkowite pokrycie dla obszaru całego stadionu oraz 40 obrotowych bramek.”

„Musieliśmy mieć możliwość wcześniejszej identyfikacji potencjalnych przestępców, aby nasza służba ochrony mogła podejmować stanowcze działania i w ten sposób łagodzić incydenty zanim się nasiliły i postawiły kibiców w obliczu zagrożenia. Istotne jest także to, iż możemy szybko zlokalizować kluczowy dla sprawy, materiał video w systemie i równie szybko eksportować go, w odpowiednim formacie, do służb policyjnych, którym materiały mogą posłużyć zarówno, jako przestroga dla ludzi łamiących prawo lub jako dowód w sprawie oskarżenia o przestępstwo”.

Rozwiązanie

Pomieszczenie kontrolne Burnley FC oprócz nowych rejestratorów zostało wyposażone w system Mirasys Enterprise VMS, który jako otwarta platforma może w jednym systemie monitorować do 6400 kamer i 100 rejestratorów. Na stadionie Burnley FC Mirasys Enterprise VMS będzie połączony jedynie z 78 kamerami. Wiele z nich to kamery PTZ oraz z rozdzielczością w jakości HD, a system Mirasys Enterprise VMS jest dobrze przygotowany, aby nimi zarządzać, dzięki czemu zapewniona jest całkowita ochrona obiektu.

System Mirasys Enterprise VMS jest łatwy w użyciu, uniwersalny i wyróżnia się precyzją działania, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne monitorowanie kilku lokalizacji, przybliżanie danego obrazu oraz szybkie przewijanie materiałów video. Pomieszczenie kontrolne jest miejscem szczególnie istotnym z punku widzenia pracy wszystkich zatrudnionych do dbania o bezpieczeństwo na stadionie, zwłaszcza w trakcie dni meczowych.

System Mirasys znacznie ułatwił pracę nad zapewnieniem bezpieczeństwa na stadionie, dzięki możliwości monitorowania kibiców drużyny przeciwnej, którzy na stadion przybywają autokarami. Dodatkowo uczyniono duży krok w stronę niwelowania zjawiska fałszowania biletów. E-ticketing to nowy system, dzięki któremu możliwe jest połączenie biletu z daną osobą – jej zdjęcie wyświetla się na ekranie podczas skanowania biletu, dzięki czemu służby porządkowe na stadionie są wstanie zobaczyć prawdziwego właściciela danego biletu. Dużą zaletą nowego systemu jest informowanie, jeśli osoba, która posiada bilet jest dzieckiem właściciela lub osobą upoważnioną do korzystania z niego. Tak skonstruowany system automatycznie eliminuje fałszerstwo biletów, gromadząc podczas każdego dnia meczowego ok. 3TB danych video.

Korzyści

Dzięki systemowi Mirasys Enterprise VMS możliwe jest zanotowanie zdarzeń potencjalnie niebezpiecznych i identyfikacja osób biorących w nich udział. System działa sprawnie nawet wtedy, gdy wrzucane elementy pirotechniczne na boisko powodują, iż dookoła unosi się kolorowy dym, a takie sytuacje występują bardzo często.

Instalacja nowego systemu sprawiła, że wewnętrzna służba ochrony stadionu współpracując z Lancashire Constbulary zidentyfikowała wiele osób biorących udział w przestępstwach lub stanowiących zagrożenie dla innych kibiców. W ciągu pierwszych 4 miesięcy od zainstalowania Mirasys Enterprise VMS, wydano 2 wyroki dotyczące przestępstw popełnionych na stadionie.

Zadaniem Cliff’a Edens’a, Ground Safety oficer w Burnley FC:

„Nowy system Mirasys dowiódł, iż jego jakość i niezawodność jest wystarczająca w celu identyfikowania jednostek w tłumie, wskazywania ich położenia i pomagania nam pewnie działać, aby ostrzegać lub usuwać przestępców, w zależności od stopnia incydentu. Dowody zamieszek mogą być szybko eksportowane i przekazane Policji, co wspiera dalsze działania przeciw zidentyfikowanym osobom. Nie ma wątpliwości, że Turf Moor jest teraz bezpieczniejszym miejscem, kiedy mamy dostęp do obrazów w jakości HD, tak szybko.”

„Burnley FC jest świetnym przykładem, jak inteligentny system Mirasys Enterprise VMS może wspierać bezpieczeństwo i działania Policji. Dzięki temu boisko jest dobrze zarządzane, kibice cieszą się futbolem w bezpiecznym środowisku, a Policja może otrzymywać informacje, które pomagają łatwo i szybko wydawać wyroki skazujące” – dodał Iain Cameron, Dyrektor Zarządzający Mirasys UK.

TOP